Все більше вулиць Городка стають світлішими

Налагоджена система вуличного освітлення є важливою складовою у роботі міської ради. І тому для того, щоб мінімізувати енергоспоживання та водночас підвищити рівень якості освітлення в нашому місті було прийнято рішення як прокласти нові лінії вуличного освітлення, так і провести реконструкцію існуючих: встановити нові та замінити наявні світильники з лампами розжарення і ДРЛ на світлодіодні. Роботи в цьому напрямку активно ведуться вже два роки. Нагадаємо, минулого року було освітллено 24 вулиці міста, і на цей рік передбачено не менше.

Таким чином, цього тижня засвітили вулиці Садова, Микояна та провулок Садовий. Місцеві жителі зразу ж помітили зміни і вийшли на вулиці. Дякували як міському голові, так і безпосередньо енергетикам комунального підприємства.

• Світла на нашій вулиці не було ніколи, - говорить Андрій Стрихуляк. – Особливо важко в осінньо-зимовий період. День стає все коротший, тож йдемо на роботу – ще темно, повертаємося – вже темно.
  • Наш мікрорайон – віддалений від центра, тому, правду кажучи, не вірили в реальність того, що дочекаємося дня, коли й на наших вулицях встановлять ліхтарі, - каже Ванда Гуцал. – Та помилилися. Подивіться яка краса! Радіємо, як діти.

Спершу енергетики освітлення «запустили» в тестовому режимі. Далі довелося ліквідовувати певні недоліки. Та з 12 вересня вищезгадані вулиці будуть освітлюватися щодня, звечора до світанку.

– Електрика надходить від 286 підстанції, - розповідає Ігор Врона, енергетик КП «Городоккомунсервіс». - До неї ж плануємо підключити й вулицю Саксаганського. Це ще близько 800 метрів кабелю та 20 ліхтарів. До речі, тут встановлено астрономічний таймер, який в автоматичному режимі вмикатиме світло на даних вулицях через півгодини після заходу сонця та за півгодини до сходу сонця.

Звісно, в даному мікрорайоні повсюди встановлені енергозберігаючі ліхтарі. І вже прораховано, що витрати енергетики на весь даний мікрорайон становитимуть 0,8 кВт. Це економія як мінімум втричі. Загалом на освітлення цих вулиць пішло близько 2 км кабелю СІП та більше 60 ліхтарів.

Загалом, як вже розповідалося, Городоцька міська рада виготовила три проектно-кошторисних документації щодо освітлення вулиць міста, - говорить Василь Підлісний, міський голова. – Дві з них були підтверджені коштами, а третя – чекала фінансових вливань. Та все жтаки кошти є на всі три проекти, і один з них – вже реалізовано. В свою чергу, дякую енергетикам комунального підприємства на чолі із Ігорем

Вроною, який, до речі, також є депутатом Городоцької міської ради. Вони виконали свою роботу

кваліфіковано і в стислі строки.

Та в даному напрямку робота енергетиків продовжується. Найближчим часом буде розпочато освітлення вулиць в мікрорайоні «Шостак».

Наталія Попович