Змагалися шахісти

У неділю, 13 березня, в приміщенні Городоцької центральної бібліотеки відбувся шаховий турнір. Помірятися інтелектуальними силами запрошували всіх бажаючих жителів міста та району. Головним суддею турніру був суддя другої національної категорії з шахів Микола Омельчук.

Змагалися шахісти

Традиційно інтелектуали змагалися за швейцарською системою у п’ять турів. В результаті гри, найбільшу кількість очок набрали Михайло Бігун та Анатолій Лаба. Обидва – представники Пільного Олексинця. За додатковими показниками, перше місце посів Михайло Бігун, студент другого курсу Кам’янець-Подільського будівельного коледжу, а Анатолій Лаба - друге. За третє місце боролися троє учасників турніру, які набрали однакову кількість очок (по 3,5), а саме: Богдан Фурманюк, Олександр Ящук та Костянтин Омельчук. Додаткові показники (коефіцієнт Бухольця) на третє місце вивели Костянтина Омельчука. Переможців турніру нагороджено цінними призами.

Змагалися шахісти

В той же час, суддя змагань відмітив змістовну гру жителя с. Велика Яромирка Григорія Доміни. Для перемоги йому не вистачало лише турнірного досвіду.
Загалом у турнірі взяли участь17 шахістів із м. Городок, с. Пільний Олексинець та с. В. Яромирка. Хоча бажаючих було більше.
- Через те, що запізнилися деякі бажаючі, участь у змаганні вони не взяли, - розповідає Костянтин Омельчук, учасник змагань. – Така ситуація склалася через те, що вперше жеребкування проводилось за комп’ютерною програмою, яку надала обласна Федерація з шахів. Тобто комп’ютер жеребкував, зводив пари, і на 10.00 вже були введені учасники турніру. А зміни в програму внести вже неможливо.

Змагалися шахісти

Крім того, за словами Костянтина Миколайовича, комп’ютерний метод жеребкування дав можливість скоротити час на підготовку до турніру, визначення результатів, а також сприяв справедливому розподілу місць та зведення суперників між собою.

Змагалися шахісти
Варто зазначити, що спонсором і організатором турніру була Городоцька міська рада та міський центр «Спорт для всіх».

Наталія ПОПОВИЧ