Купувати продукцію на стихійному ринку – небезпечно!

У Городку функціонують стаціонарно облаштовані ринки, але деякі продавці щодня продають продукцію на стихійному ринку, що біля ресторану «Весна» та проїжджої частини поряд із сквером С. Виноградського.

Купувати продукцію на стихійному ринку – небезпечно!

Незважаючи на те, що тут немає ні проточної води, ні туалету, ні спеціально обладнаних столів вони примудряються м’ясну, молочну продукцію, рибу і птицю реалізовувати мало чи не з землі. Більше того, ця продукція не проходить жодних аналізів, що може становити загрозу не лише придбання недоброякісної продукції, а й захворювання городоччан на інфекційні хвороби та масові отруєння. У цьому місці не дотримуються санітарно-гігієнічних норм.

Купувати продукцію на стихійному ринку – небезпечно!

Зустрічаючись із продавцями, представники міської ради, ветеринарної медицини та відділу поліції переконували їх перейти торгувати в спеціально для цього облаштований павільйон. Але відмова була вмотивована тим, що за реалізацію на ринку молока, сиру та сметани беруть великі кошти.

Купувати продукцію на стихійному ринку – небезпечно!

Міський голова, зустрівшись із керівництвом ринку та ветеринарної медицини району, домовився про те, що вартість послуг ринку та лабораторного дослідження буде мінімальною. Але, як з’ясувалося, і цих коштів не хочуть платити продавці. Відтак, і далі торгують сиром, сметаною та молоком на стихійному ринку, тобто на землі, де пил, а після дощу – болото, мухи, поряд собаки та коти. Проте, якби жителі міста проявили свою громадську позицію і не купували з рук цих продуктів на стихійному ринку без лабораторних досліджень на якість продукції, то і прецеденту не було б. А відтак, ми наражаємо себе та власну сім’ю на небезпеку.

Купувати продукцію на стихійному ринку – небезпечно!

Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні порушення - «Торгівля з рук у невстановлених місцях», і ст. 164 цього ж Кодексу - «Порушення правил підприємницької діяльності». Торгівля в місті з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях загрожує накладенням штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Купувати продукцію на стихійному ринку – небезпечно!

Тож, 16 березня продавців стихійного ринку попередили про те, що за реалізацію тут молочної, м’ясної продукції будуть накладатися штрафи.