Шановні депутати!

Нагадуємо вам, що відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» останнім терміном подання деклараціі про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік є 31 березня 2016 року. В порядку інформування повідомляємо, що відповідно до частини 1 статті 45 та підпункту "б" пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад віднесені до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.
Згідно частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутати місцевих рад подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
У зв'язку із цим рекомендуємо депутатам міської ради, які є самозайнятими особами, пенсіонерами або тимчасово не працюючими особами, подати до 1 квітня декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік до секретаря міської ради.
Депутатам міської ради, які не відносяться до вищезазначених категорій, рекомендуємо подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за місцем основної роботи (служби) та обов'язково у письмовій формі повідомити виконавчий апарат міської ради про факт подання декларації у термін до 10 квітня 2016 року.
Звертаємо особливу увагу на те що відповідно до частини 10 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», виконавчий апарат міської ради зобов’язаний письмово повідомити відповідні контролюючі органи про перелік депутатів, у відношенні яких буде відсутня інформація про факт подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.
Також зазначаємо, що відповідно до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання декларації тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850грн-1700грн.).
Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації, згідно статті 366-1. Кримінального кодексу України карається позбавленням волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Секретар Городоцької міської ради О. Гріх