МІКРОРАЙОН МКК «ЗАПОЛОНИЛА» ЗГРАЯ АГРЕСИВНИХ СОБАК

Лише за один день, 15 березня, від їх укусів постраждало четверо людей. Двоє із них – молоді дівчата того ж дня звернулися до Городоцької центральної районної лікарні. Наразі вони уже приймають щеплення. Наступного дня, у середу 16 березня, до лікарні прийшла ще одна жінка.

МІКРОРАЙОН МКК «ЗАПОЛОНИЛА»  ЗГРАЯ АГРЕСИВНИХ СОБАК

- Близько 16.00 я йшла в дитячий садочок по дитину, і біля колишнього кагатного поля на мене напали собаки, - каже Ірина Радюк, городоччанка. – Я відбивалася, проте вони все-таки покусали мене за ногу. І якби не над’їхала машина, то не знаю, чим би це закінчилося.
Те, що питання безпритульних собак є дуже гострим в нашому місті - у міській раді визнають. І над вирішенням цієї проблеми вже активно працюють.
Влада міста звернулася в Міжнародні організації з проханням направити у Городок фахівців для безкоштовної стерилізації безпритульних собак. Повідомили, що потрібно чекати до квітня. Більше того, як виявилось, жодне місто з Хмельницької області не входить до переліку тих населених пунктів, де проводяться подібні заходи. Відтак розроблено Положення про тимчасовий притулок для бродячих собак і на останній сесії міської ради його затвердили.

МІКРОРАЙОН МКК «ЗАПОЛОНИЛА»  ЗГРАЯ АГРЕСИВНИХ СОБАК

Положенням, зокрема, передбачено облаштування вольєрів для собак та їх стерилізацію. Загалом, на вирішення цієї гострої проблеми з міського бюджету виділено 45 тис. грн.
- Окрім медичних препаратів для стерилізації собак, нам необхідно придбати ще й спеціальні пристрої для їх відлову, - розповідає Андрій Федощук, головний інженер КП «Городоккомунсервіс». – Виловлених тварин буде доставлено у спеціальні вольєри (облаштовуємо із гаражів комунального підприємства), де працівники ветеринарної служби їх стерилізуватимуть. Варто зазначити, що вартість стерилізації однієї собаки – 500 грн.

МІКРОРАЙОН МКК «ЗАПОЛОНИЛА»  ЗГРАЯ АГРЕСИВНИХ СОБАК

Виловлювати безпритульних собак працівники комунального підприємства розпочнуть найближчими днями. Тим часом, в Городоцький лікарні застерігають жителів міста, яких вже покусали бродячі тварини, не займатися самолікуванням і негайно звертатися до медиків.
- Якщо собаку, яка вкусила людину, не вдається відстежити, то людині необхідно обов’язкового пройти повний курс антирабічних щеплень, - застерігає Юрій Шиманський, лікар-травматолог Городоцької ЦРЛ. – При наявності у собаки господарів, які підтверджують відповідними документами, що їх тварина щеплена від сказу, щеплення не призначаються. Інша справа, якщо є можливість відстежити тварину. В цій ситуації людині призначають частковий (неповний) курс антирабічних щеплень і протягом десяти днів спостерігають за станом здоров’я собаки. Якщо вона вмирає, то курс щеплень доводиться до кінця, якщо виживає – вакцинацію не продовжують.

МІКРОРАЙОН МКК «ЗАПОЛОНИЛА»  ЗГРАЯ АГРЕСИВНИХ СОБАК

Разом з тим, додає лікар-травматолог, при легкому ступені укусу – за ноги (ступінь залежить лише від місця локалізації укусу, а не від глибини рани), люди отримують тільки вакцину. Якщо ступінь важкий (пальці рук, стопи, шия, голова) - до вакцини додається імуноглобулін. Та, на жаль, зараз цього препарату в Україні майже не залишилося. В Городку його взагалі немає, є лише вакцина. Загалом цього року щеплення від сказу отримали вже 7 людей. Минулого року від бродячих собак постраждали 24 людини. Це лише ті люди, які звернулися в лікарню по допомогу та пройшли антирабічний курс щеплень.

МІКРОРАЙОН МКК «ЗАПОЛОНИЛА»  ЗГРАЯ АГРЕСИВНИХ СОБАК

Звертаємося з проханням до жителів міста - не пускати на вулицю своїх домашніх улюбленців, оскільки буде проводитися відлов бродячих собак, щоб в їх перелік не потрапили ваші тварини.

Наталія ПОПОВИЧ