Автомобілі паркують на тротуарах та пішохідних переходах

Власники автомобілів паркують свої автівки уже на тротуарах. І не лише вдень, а й у вечірній та нічний час. Складається враження, що деякі городоччани ігнорують правила паркування, більше того, де проходитимуть мешканці міста, коли на тротуарі припарковані не лише легкові, а й вантажні автомобілі, та ще й автобуси? Тут мова йде навіть не про паркування на тротуарах, а їх блокування автомобілями. Пішоходи змушені іти по проїжджій частині, обминаючи як правило запилені та брудні авто. Все ніби то нічого, а от про мешканців міста-пішоходів забули. Оскільки складається враження, що призначення тротуарів виявляється змінилося. Тепер тротуари не для руху пішоходів, вони тепер для паркування авто. Особливо катастрофічною в плані паркування у невстановленому місці є ситуація поблизу щоденного несанкціонованого ринку, що біля ресторану «Весна», навпроти скверу С. Виноградського. Тут паркуються кому як заманеться. І навіть на пішохідних переходах.
Згідно Правил Дорожнього руху:
Підпунктом в) п.15.10. Правил Дорожнього руху встановлено, що стоянка заборонена на тротуарах, за винятком легкових автомобілів і мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м.
Частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначена відповідальність водіїв транспортних засобів за порушення правил стоянки, зупинки транспортного засобу. Санкцією зазначеної норми визначено, що відповідальність полягає у накладені штрафу від 15 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Автомобілі паркують на тротуарах та пішохідних переходах