Реформа децентралізації

З 21 по 23 червня в м. Одеса проходив ХІІ Український муніципальний форум Асоціації міст України. Серед учасників, яких зібралось майже 300, – голови громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів АМУ, експертного середовища. У форумі взяв участь Городоцький міський голова Василь Підлісний. Хмельниччину представляли шестеро представників органів місцевого самоврядування.
З початком Форуму привітав учасників Голова АМУ Віталій Кличко. У своєму виступі він наголосив, що співпраця міст з органами виконавчої державної влади і парламентом повинна бути більш ефективною. Перший заступник Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчук зачитав вітальне слово учасникам Форуму від Президента України і зазначив, що Україна вперше в новітній історії відійшла від "деструктивної радянської моделі прийняття рішень, коли відповіді на найважливіші питання життя окремих регіонів та їх жителів давалися "з центру" без урахування культурної, економічної, соціальної та географічної специфіки". Представник Адміністрації Президента запевнив, що децентралізаційна реформа є одним з пріоритетів для влади держави.
Під час відкриття Форуму було оголошено про старт «Децентралізаційного марафону».
Робота Дня Діалогу проходила у форматі трьох сесій: «Місцеві фінанси», «Соціальні послуги» та «Галузеві реформи», на яких учасники Форуму обговорили з представниками органів центральної державної влади здобутки і наступні кроки у фіскальній та галузевій децентралізації.
Завершився перший день Форуму обговоренням тексту звернення Асоціації міст України до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. У зверненні міські, селищні та сільські голови просять якнайшвидше вирішити, зокрема, такі питання:
- прискорити внесення змін до Конституції України щодо децентралізації;
- в найкоротші терміни забезпечити прийняття у другому читанні та в цілому законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування»;
- переглянути показники Держбюджету на 2016 рік в частині збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій для місцевих бюджетів;
- в держбюджеті на 2017 рік передбачити 100% забезпеченість місцевих бюджетів коштами освітньої та медичної субвенцій;
- у 2016 році виділити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільгове перевезення окремих категорій громадян, послуг зв'язку, інших пільг у розмірі не менше 1,9 млрд.гривень;
- передбачити протягом 2016-2017 років здійснення повної компенсації державою різниці в тарифах за надані підприємствами житлово-комунального господарства послуги та ін.
Василь Підлісний на форумі познайомився з Городоцьким міським головою Львівської області Романом Кущаком. Два міських голів Городків домовилися про подальшу співпрацю.