Великій громаді – великі можливості

Рішенням сесії 7 міської ради від 13 липня було надано згоду на добровільне об’єднання громадян в Городоцьку об’єднану територіальну громаду з центром у м. Городок.
Відтак, згідно процедури, керівництво міської ради передало пакет документів-запрошення до об’єднання сільським головам. Наразі тривають зустрічі з активами сіл Городоцького району по питаннях децентралізації, утворенні Городоцької територіальної громади. Зустрічаються з громадськістю і представники громадської приймальні народного депутата України Олександра Гереги, які знайомлять жителів населених пунктів із законом про добровільне об’єднання громад та позитивними наслідками децентралізації. Жителі сіл активно беруть участь в обговоренні процесу об’єднання, оскільки переваги уже утворених територіальних громад Хмельницької області – наявні. Окрім бюджетних коштів, ці громади отримали багатомільйонні додаткові надходження на розвиток інфраструктури населених пунктів, отож мають можливість не лише вирішити роками нагромадженні проблемні питання громад, а й отримали шанс на розвиток.
Зауважимо, що зміни у місцевому самоврядуванні назріли, а реформа децентралізації є незворотнім процесом. Окрім того, через об’єднання можна прийти до цивілізованої незалежної бюджетної системи та позбутися триступеневої «драбини» із району, області, а ще - отримати прямі бюджетні стосунки із державною.
Отож, об’єднана територіальна громада з центром у м. Городок може бути потужною і ефективно розвиватиметься.