У Городку відкрили Пам’ятник Героям, які загинули за Незалежність України

У Городку відкрили Пам’ятник Героям

Урочиста церемонія відкриття пам’ятника відбулася напередодні Дня Незалежності України 22 серпня. Пам’ятник встановлено в мікрорайоні «Нового цукрового заводу». «Тільки там, де пам’ятають про загиблих, є ті, хто готовий захищати живих». Слова, які беззаперечно є істинними. Ми ж, українці, вміємо шанувати своїх захисників, як героїв минулого, так і героїв сучасності. А жителі міста Городок вирішили ще й увіковічнити усіх мужніх синів і дочок нашого народу, у яких любов до рідної держави була сильнішою за страх перед смертю.
- Багато хто цього не розуміє, - сказав Сергій Трапезун, учасник Революції Гідності, нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеню, якому було надано почесне право відкрити пам’ятник. – І часто запитує: а за що було вмирати?..... Відповідаю: заради того, щоб ми та наші діти жили у вільній країні, щоб ми могли сміливо одягати вишиванку, розмовляти на українській мові. І Майдан був саме для того, щоб довести, що ми можемо боротися і хочемо жити по-людськи.

У Городку відкрили Пам’ятник Героям
Над Пам’ятником Героям України працювали майже два роки. А розпочалося все із ініціативи двох жінок, жительок мікрорайону нового цукрового заводу, Зінаїди Залюбовської та Галини Кльоц, які звернулися до депутата міської ради Петра Войталюка з пропозицією розчистити колишній заводський парк та посадити там алею сосен в пам'ять про загиблих воїнів АТО із Городоччини.

У Городку відкрили Пам’ятник Героям
- Тоді було висаджено більше 300 сосен, - розповідає Петро Войталюк. - Наводили лад в парку і місцеві жителі, і працівники центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, і відділення територіального центру «Віра в життя». – Аби дерева не засохли, їх підливали та доглядали діти та жителі даного мікрорайону.
- Крім того, ми запропонували зробити тут клумбу, - веде мову місцева жителька Галина Кльоц. - Міський голова підтримав нашу пропозицію і привіз сюди землі. Та, коли землю розкидали, було вирішено облаштувати пам’ятник.
- Ідея сподобалася, тому активно взялися за збір коштів, - продовжує жителька даного мікрорайону Зінаїда Залюбовська. – Перших тисячу гривень нам дав мій син. Далі ми збирали кошти у місцевих жителів. Хтось дав 100, хтось 200, 300 гривень. Відтак загалом назбирали 7300 грн. Крім того, допоміг нам і міський голова, який також брав активно участь у облаштуванні пам’ятника. Звичайно, цих коштів було замало. Відтак до справи долучилися ще й приватні підприємці, а саме Іван Вовнянко, Галина Карнасевич, Валерій Рудковський, Володимир Мельничук, Дмитро Тарнавський. Автором ж проекту та його творцем став Петро Войталюк, який є знаним художником-іконописцем, автором гербів Городоцького району та Сатанова.
- Я вдячний всім, хто разом зі мною працював над спорудою, - каже Петро Войталюк. – Особливо місцевим жителям. А також дякую тим, хто не заважав реалізувати задумане.

У Городку відкрили Пам’ятник Героям
Загалом пам’ятник складається з декількох елементів – п’єдесталу, викладеного з каменю, кованого зображення матері, яка в скорботі схилилася над загиблим сином та металевого хреста. Над п’єдесталом та хрестом працював Петро Броніславович, коване зображення допоміг виготовити городоцький коваль Руслан Барабашин, над плитами працювали брати Залуцькі. Благоустрій ж допомагали наводити працівники міського комунального підприємства, соціального захисту населення.
Варто зазначити, що на даний час аналога такого пам’ятника на Хмельниччині немає.
Наталія Попович