Новини

У Городку відкрили Пам’ятник Героям, які загинули за Незалежність України

 У Городку відкрили Пам’ятник Героям

Урочиста церемонія відкриття пам’ятника відбулася напередодні Дня Незалежності України 22 серпня. Пам’ятник встановлено в мікрорайоні «Нового цукрового заводу». «Тільки там, де пам’ятають про загиблих, є ті, хто готовий захищати живих». Слова, які беззаперечно є істинними. Ми ж, українці, вміємо шанувати своїх захисників, як героїв минулого, так і героїв сучасності. А жителі міста Городок вирішили ще й увіковічнити усіх мужніх синів і дочок нашого народу, у яких любов до рідної держави була сильнішою за страх перед смертю.
- Багато хто цього не розуміє, - сказав Сергій Трапезун, учасник Революції Гідності, нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеню, якому було надано почесне право відкрити пам’ятник. – І часто запитує: а за що було вмирати?..... Відповідаю: заради того, щоб ми та наші діти жили у вільній країні, щоб ми могли сміливо одягати вишиванку, розмовляти на українській мові. І Майдан був саме для того, щоб довести, що ми можемо боротися і хочемо жити по-людськи.

У Городку відкрили Пам’ятник Героям
Над Пам’ятником Героям України працювали майже два роки. А розпочалося все із ініціативи двох жінок, жительок мікрорайону нового цукрового заводу, Зінаїди Залюбовської та Галини Кльоц, які звернулися до депутата міської ради Петра Войталюка з пропозицією розчистити колишній заводський парк та посадити там алею сосен в пам'ять про загиблих воїнів АТО із Городоччини.

У Городку відкрили Пам’ятник Героям
- Тоді було висаджено більше 300 сосен, - розповідає Петро Войталюк. - Наводили лад в парку і місцеві жителі, і працівники центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, і відділення територіального центру «Віра в життя». – Аби дерева не засохли, їх підливали та доглядали діти та жителі даного мікрорайону.
- Крім того, ми запропонували зробити тут клумбу, - веде мову місцева жителька Галина Кльоц. - Міський голова підтримав нашу пропозицію і привіз сюди землі. Та, коли землю розкидали, було вирішено облаштувати пам’ятник. 
- Ідея сподобалася, тому активно взялися за збір коштів, - продовжує жителька даного мікрорайону Зінаїда Залюбовська. – Перших тисячу гривень нам дав мій син. Далі ми збирали кошти у місцевих жителів. Хтось дав 100, хтось 200, 300 гривень. Відтак загалом назбирали 7300 грн. Крім того, допоміг нам і міський голова, який також брав активно участь у облаштуванні пам’ятника. Звичайно, цих коштів було замало. Відтак до справи долучилися ще й приватні підприємці, а саме Іван Вовнянко, Галина Карнасевич, Валерій Рудковський, Володимир Мельничук, Дмитро Тарнавський. Автором ж проекту та його творцем став Петро Войталюк, який є знаним художником-іконописцем, автором гербів Городоцького району та Сатанова.
- Я вдячний всім, хто разом зі мною працював над спорудою, - каже Петро Войталюк. – Особливо місцевим жителям. А також дякую тим, хто не заважав реалізувати задумане.

У Городку відкрили Пам’ятник Героям
Загалом пам’ятник складається з декількох елементів – п’єдесталу, викладеного з каменю, кованого зображення матері, яка в скорботі схилилася над загиблим сином та металевого хреста. Над п’єдесталом та хрестом працював Петро Броніславович, коване зображення допоміг виготовити городоцький коваль Руслан Барабашин, над плитами працювали брати Залуцькі. Благоустрій ж допомагали наводити працівники міського комунального підприємства, соціального захисту населення.
Варто зазначити, що на даний час аналога такого пам’ятника на Хмельниччині немає.
Наталія Попович

Відео новини

Корисні лінки

Єдина країна
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Урядова телефонна ''Гаряча лінія''
Хмельницька обласна державна адміністрація