Власники нерухомого майна можуть звернутися до податківців для звірки даних

Кам’янець-Подільська ОДПІ повідомляє, що фізичні особи – власники нерухомого майна відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ

Умови встановлення ставок по єдиному податку для І та ІІ груп
Кам’янець – Подільська ОДПІ, нагадує суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності щодо:ставок по єдиному податку.
Для платників єдиного податку ставка встановлюється згідно ст.293 Податкового кодексу України сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду діяльності, в розрахунку на календарний місяць:
- для І-ї групи платників єдиного податку – у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
- для ІІ-ї групи платників єдиного податку – у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» станом на 01 січня 2016 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1378 грн. Згідно до норм Податкового кодексу України для платників єдиного податку ставка становитиме:
для І-ї групи – 137,80 грн.; для ІІ-ї групи – 275,60 грн.
Також звертаємо увагу на те, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ