Візит представників Канцелярії Президента Республіки Польща у Городок

Міський голова Василь Підлісний, виступаючи перед присутніми, подякував керівництву та жителям Республіки Польща за підтримку України в процесах євроінтеграції.

- Ми раді вітати у нашому місті почесних гостей із Республіки Польща, - зауважив Василь Васильович. - Республіка Польща є найбільш послідовним і дієвим партнером України в її євроінтеграційних прагненнях. У нас спільні кордони, культурні та історичні традиції, а також близькі економічні інтереси. Сьогодні Городок, як і вся країна, переживає складні часи, адже вирішується доля України – бути чи не бути їй суверенною державою в колі європейських держав. І я щиро дякую керівництву та усім мешканцям Польщі за підтримку. Впевнений, що європейський вибір України - переможе. У нас гарні плани на майбутнє і є необхідний потенціал для їх втілення. Усі наші прагнення і проекти мають європейське спрямування, і ми реалізуємо їх за участю наших європейських партнерів. Нам цікаві муніципальні практики міст Польщі, тому хочемо перейняти ваш досвід у напрямку розбудови сучасного самоврядування. Від імені усієї громади нашого міста дякую польській делегації за приїзд в Україну, зокрема у наш Подільський Городок.

Також привітали почесних гостей голова райдержадміністрації Віталій Кропивницький та голова районної ради Ольга Зелінська. Від імені народного депутата України Олександра Гереги зі словами вітань та пропозицій щодо подальшої співпраці та інвестування у розвиток Городоччини виступив голова районної організації політичної партії «За конкретні справи» Вадим Якубовський. У зустрічі взяли участь представники бізнесу Городоччини, зокрема, і громадяни Польщі, які розповідали землякам про позитивний інвестиційний клімат у нашому місті, про те, що в умовах кризи, за підтримки місцевої влади, можливість запровадження інвестицій в економіку нашого краю може бути взаємовигідним та успішним.

Загалом, на Городоччині українсько-польські стосунки сприяли створенню ТОВ «Спільний урожай», яке займається вирощуванням сільськогосподарської продукції. Дане виробництво спонукало до будівництва переробного підприємства ТОВ «Венус Україна» для переробки сої на олію та макуху. На сьогодні соєва олія експортується у країни Європи.

Також польські партнери заснували підприємство ТОВ «Бонатрейд», що спеціалізується на заготівлі сої для подальшої її переробки. І на цьому етапі міжнародна співпраця не закінчилася. Підтвердженням тому є придбання в м. Городок комплексу будівель колишнього паливного складу, які за задумом інвесторів слугуватимуть елеватором для приймання, очистки та зберігання сої. Це також польські інвестиції. І цьогоріч, на одній із сесій міської ради, було прийнято рішення спочатку про передачу в оренду земельної ділянки під елеватор, а потім про її продаж для того, щоб польські партнери могли розбудовувати бізнес на теренах Городоччини.

Тож нам варто і надалі розвивати й активізувати співпрацю, бо це дуже перспективно, оскільки обидві країни володіють потужним потенціалом для розвитку взаємовигідних відносин.

Своїми враженнями від міста ділилися представники польської делегації. Зокрема, директор відділу співпраці з поляками за кордоном при Канцелярії Президента Республіки Польща пан Казімєш Куберські відзначив, що дана зустріч матиме продовження і пропозиції від польської сторони згодом будуть надіслані.

На завершення зустрічі міський голова запросив до подальшої взаємовигідної співпраці польську спільноту, керівників приватних структур, активних та дієвих мешканців нашого міста - задля подальшої розбудови і становлення Подільського Городка.

Члени офіційної делегації цього дня здійснили поїздку по вулиці імені Леха Качинського, поклали квіти до підніжжя пам’ятника Папі Римському Іоану-Павлу II, ознайомилися з навчальним процесом у школі з польською мовою навчання, а також відвідали сім’ї етнічних поляків.

У суботу, 17 грудня, члени польської делегації відвідали пам’ятки історії та культури смт Сатанова, завітали у костел Святого Станіслава та Будинок милосердя м. Городка, поспілкувалися з настоятелем храму о. Віктором Лутковським та передали подарунки до свят людям похилого віку, які проживають у Будинку милосердя при храмі.