Ключові зміни щодо сплати єдиного соціального внеску в 2017 році

Городоцьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ  інформує платників єдиного податку,  що  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-19 визначено дві основні зміни щодо нарахування та сплати ЄСВ фізичними особами – підприємцями (ФОП ),  які набрали чинності з 01.01.2017 р.:

1.ФОП – пенсіонерів за віком та інвалідів на загальній системі оподаткування звільнено від сплати ЄСВ «за себе».

Це відбулося завдяки виключенню фрази  "які обрали спрощену систему оподаткування" у першому реченні частини четвертої статті 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

1. Решта ФОП на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ «за себе» вже не за власним бажанням, а обов’язково, незалежно від факту отримання у місяці, за який сплачується такий ЄСВ, чистого доходу.

Така зміна відбулася завдяки заміні слів "має право самостійно" на слово "зобов’язаний" у першому реченні абзацу другого у пункті 2 частини першій статті 7 Закону про ЄСВ.

Нагадаємо, що згідно з Законом про Держбюджет на 2017 рік мінімальна заробітна плата складає 3200 грн, отже, розмір ЄСВ (22%) складатиме - 704 грн.; максимальна заробітна плата, з якою утримується ЄСВ  - 40 000 грн.

Особливу увагу звертаємо на те, що в  зв’язку із  внесеними  змінами до розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 1 грудня 2016 року,  змінився мінімальний розмір єдиного соціального внеску.

Отже, в грудні ЄСВ  становив 352,00 грн., тобто 22% від мінімального  розміру заробітної плати у місячному розмірі ( 1 600 грн. х 22% = 352,00 грн.).  Всього за ІV – й квартал 2016 року потрібно сплатити до 19 січня 2017 року  ЄСВ у розмірі – 990 грн.

Соціальні показники 2017 року

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21.12.2016 № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Зазначеним законом у 2017 році встановлені соціальні показники:

Прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць для працездатної особи:

з 1 січня – 1600 грн.; з 1 травня – 1684 грн.;  з 1 грудня – 1762 грн.

Мінімальна заробітна плата:

•  у місячному розмірі: з 1 січня - 3200 гривень;
  •  у погодинному розмірі: з 1 січня - 19,34 гривні.

До уваги платників І та ІІ груп єдиного податку

Городоцьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ, звертає увагу фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку  І або ІІ групи, щодо встановлених ставок єдиного податку на 2017 рік.

Нагадаємо, що  нормами  Податкового кодексу України передбачено ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках до розміру:  прожиткового мінімуму для  першої групи та мінімальної заробітної плати для  другої групи,  встановлених чинним законодавством на 1 січня податкового 2017  року.

Отже, Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» станом на 1 січня 2017 року встановлено розмір мінімальної зарплати - 3200 гривень та прожиткового мінімуму – 1600 грн.

Враховуючи вищевикладене, ставки єдиного податку становлять:

• для першої групи платників єдиного податку – 160 грн.  за місяць;
  • для другої групи платників єдиного податку – 320 грн. за місяць.

Зауважимо, що сплачуються  єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця, тобто до 20 січня 2017 року.

Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ