Водохрещенські купання у Городку

19 січня городоччани святкували Водохреще або Богоявлення. Це свято пов’язане з хрещенням Ісуса Христа у річці Йордан. У храмах міста відбулися святкові літургії. Цього дня освячували воду, адже вважають, що вона має цілющі властивості та може вилікувати навіть тяжкі хвороби. Вже традиційно, у цей день городоччани  занурювались в ополонки. В урочищі Стара гребля та біля новозбудованої каплички, присвяченої воїнам АТО, чин освячення води провів отець Павло, настоятель УПЦКП Святої Людмили Чеської. Чимало жителів міста здійснили Водохрещенські купання. Для комфортного занурення у крижану воду  міська рада спільно із  працівниками комунального підприємства облаштувала намет, де можна було перевдягнутися та погрітися біля печі-буржуйки.  Бажаючі мали можливість зігрітися карпатським чаєм та посмакувати рибної юшки, яку приготував депутат міської ради Анатолій Матвєйцев.  Також відважним пірнальникам пропонували чай, грибну юшку та бутерброди працівники районного територіального центру соціального обслуговування населення.

На водоймищі річки Смотрич  прорубали ополонку у вигляді крижаного хреста, і після водосвятного обряду, який провів отець Зіновій, настоятель ГКЦ Святого Юрія, жителі міста пірнали у ополонку, щоб зарядитися силою і здоров’ям на весь наступний рік. Тут встановив лавки для перевдягання та передбачив солому під ноги пірнальникам депутат міської ради Володимир Ткачук. Після молитви городоччани омивалися  водою та купалися в крижаній купелі. Зауважимо, водохресна вода має бути в домі кожного православного християнина. Її зберігають здебільшого біля ікон та вживають натщесерце.