Новації податкового законодавства обговорювали фахівці фіскальної служби та бізнесу

Днями в актовому залі Городоцької райдержадміністрації відбувся семінар для платників податків – юридичних та фізичних осіб на тему: «Зміни в податковому законодавстві України та їх практичне застосування з 1 січня 2017 року», в якому прийняли участь понад 150 суб’єктів господарювання.

Відкрила семінар заступник начальника – начальник Городоцького відділення Кам’янець – Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій  області Наталія Хорошова, яка довела до відому присутніх інформацію про вклад платників податків району в наповнення бюджетів усіх рівнів. Керівник фіскальної служби довела до відома присутніх пріоритети податкової політики та основні завдання Державної фіскальної служби України на сучасному етапі, а також основні зміни до Податкового кодексу України.

Перед учасниками зібрання виступила також заступник міського голови Олена Матвєйцева, яка проінформувала про внесок платників податків міста до міського бюджету у 2016 році та подякувала за посильну допомогу у проведенні загальноміських заходів.

Завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Валентина Мельничук  розповіла про зміни в податковому законодавстві, які набрали чинності з 1 січня 2017 року.  “В 2017 році збільшується база для нарахування єдиного соціального внеску, вираховується від розміру мінімальної зарплати, яка склала 3200 грн. Мінімальний обсяг соціального внеску платитимуть всі - 704 гривні, крім платників, які торгують на ринку. Платники єдиного податку, що на 1 групі і не мають найманих працівників, платять із застосуванням коефіцієнту 0,5, тобто 352 гривні».

Крім того, проінформовано про розміри фінансових санкцій за порушення трудового законодавтсва. Так, зокрема, за недопущення контролюючих органів до проведення перевірок  щодо нелегальних працівників штраф складає 320 тис. гривень. Якщо перевіряють з інших питань, відповідальність інша. «Якщо під час перевірки виявлять працівника без оформлення трудового договору – штраф 96 тис. гривень за кожного працівника. За порушення строків виплати заробітної плати – 9600 гривень штраф, якщо заборгованість більше 1 місяця», - зазначила Валентина Мельничук.

Під час семінару обговорювалися також питання щодо нарахування та сплати єдиного податку у 2017 році, податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати та інших податків і зборів. Особлива увага зверталась на порядок ведення реєстру неприбуткових організацій та подання звітності цією категорією платників.

По завершенню семінару платники податків мали можливість отримати відповіді на актуальні питання та запропонували продовжити проведення подібних заходів.

Городоцьке відділення Кам’янець -Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області