Історії тих, хто зберіг волю в Україні

25 січня представники міської ради оглянули виставку "Люди Свободи", яка експонується в центральній районній бібліотеці. Виставка “Люди Свободи”, створена Українським інститутом національної пам’яті, — це розповідь про життя і діяльність двадцяти шести визначних українців, які уособлюють у собі подвиг мільйонів, які віддали життя за незалежність нашої держави. Директор районного краєзнавчого музею Світлана Олійникова розповіла про видатних особистостях, які наблизили падіння тоталітарних режимів та відновлення Україною незалежності. Одним із героїв виставки є наймолодший із Небесної сотні – Назар Войтович, який загинув у боротьбі за свободу вже в наш час, під час Революції Гідності. Найважливіше у виставці – фотографії, а найбільш промовистим елементом є очі. Очі тих людей, яких ми називаємо людьми свободи. Тих, які не зламалися, які боролися. Завдяки яким наша незалежність стала можливою.

• Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали — когось у тюрмі, когось у "шарашці", фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі, - зазначають організатори виставки.

Городоччани мають можливість оглянути виставку до 27 січня, далі вона експонуватиметься в інших районах Хмельниччини.