Новини

Регуляторний акт про встановлення тарифу

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення виконавчого комітету Городоцької міської ради
«Про встановлення тарифу щодо оплати транспортних послуг по перевезенню пасажирів у м. Городок на міських автобусних маршрутах загального користування»

 

 1. Визначення та аналіз проблеми, на вирішення якої спрямований нормативно-правовий акт

Перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті в місті Городок відбувається в режимі маршрутного таксі. Вартість проїзду з 23.08.2015 року становить 3,50 грн. (згідно рішення виконавчого комітету від 23.07.2015 р. № 126 «Про встановлення тарифу щодо оплати транспортних послуг по перевезенню пасажирів у м. Городок на міських автобусних маршрутах загального користування»).

На сьогоднішній день діючі тарифи не здатні в повному обсязі забезпечити відшкодування витрат перевізникам за надані послуги з перевезення. З моменту впровадження в дію попереднього рішення значно зросла вартість пального, запасних частин та автомобільних шин. У зв'язку з цим і виникла необхідність у перегляді діючих тарифів.

Від 23.07.2015 року основні складові собівартості послуг, на підставі яких розрахований діючий тариф, дещо збільшилися, а саме зросла вартість паливно-мастильних матеріалів.

Це призвело до збільшення собівартості перевезення 1-го пасажира автобусом, яка на сьогоднішній день згідно розрахунків складає 4 гривні 00 копійок.

В зв’язку з нестабільним характером економічного стану країни, постійним коливанням курсу іноземних валют, який в свою чергу безпосередньо впливає на політику ціноутворення і збільшення вартості паливно-мастильних матеріалів, запчастин та технічно-ремонтного обслуговування транспортних засобів, як наслідок постає необхідність перегляду діючого тарифу на пасажирські перевезення.

Враховуючи вимоги чинного законодавства, згідно з якими тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес та забезпечувати баланс між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання, перевізники подали економічно обґрунтовані розрахунки тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в місті Городок в режимі маршрутного таксі.

 • Ціль і завдання прийняття регуляторного акта

Проект регуляторного акта спрямований на приведення у відповідність тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом до розрахункових витрат суб'єктів підприємницької діяльності, які працюють на ринку перевезень. Встановлення економічно-обґрунтованих тарифів на перевезення пасажирів дадуть змогу перевізникам працювати беззбитково в умовах збільшення цін на пальне та матеріально-технічні ресурси, забезпечувати якісне надання послуг з пасажирських перевезень, виконання заходів щодо оновлення рухомого складу та підвищення комфортності пасажирських перевезень.

 

3. Альтернативні способи досягнення поставленої цілі

Можливі способи досягнення цілі

Переваги (недоліки) обраного способу

1. Збереження діючого тарифу

Переваги:

-           незмінні витрати громадян на проїзд;

Недоліки:

-            погіршення обслуговування пасажирів через велику зношуваність автотранспорту, скорочення діючих графіків руху;

-                   зростання напруги серед перевізників через збитковість пасажироперевезень.

2. Перегляд тарифу

Переваги:

-                 забезпечення відповідності тарифу економічно обґрунтованим витратам перевізників;

-             можливість підтримання в належному технічному стані автотранспортного парку;

-                підвищення якості та безпеки надання послуг автомобільним транспортом;

Недоліки:

-           незначне збільшення витрат громадян на оплату цієї послуги.

 

 

 

 1. Механізм вирішення проблеми

Виконавчий комітет Городоцької міської ради, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про автомобільний транспорт», наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 року №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», враховуючи звернення перевізників щодо приведення у відповідність розміру тарифів на послуги міського пасажирського транспорту економічно обґрунтованим витратам та проведений аналіз розрахунків вартості проїзду виносить на громадське обговорення проект рішення про підвищення тарифу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом автобусами, що працюють в режимі маршрутного таксі до 4 грн.

Регуляторний акт має місцевий характер впливу.

Після прийняття рішення регуляторний акт буде оприлюднений у засобах масової інформації.

 1. Очікуванні результати прийняття акта

Прийняття зазначеного проекту рішення забезпечить можливість покращення якості та безпечності транспортних послуг. При цьому результатом підвищення ціни на проїзд стане часткове збільшення витрат громадян на оплату транспортних послуг.

 

 1. Показники результативності акта

Регуляторний акт досягне своєї цілі, якщо:

 • буде забезпечена регулярність роботи міського пасажирського транспорту на рівні не менше 95% виконання встановлених розкладів руху автобусів на маршрутах;
 • зменшиться кількість скарг громадян на погану якість пасажирських перевезень;
 • встановлений тариф на проїзд у міському транспорті відповідатиме економічно обґрунтованим витратам.
 1. Термін дії

Термін дії запропонованого регуляторного акту - до прийняття наступного регуляторного акта, який залежатиме від економічних чинників (динаміка зміни вартості паливно-мастильних матеріалів, підвищення законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, зміни у податковому законодавстві тощо).

 1. Відстеження результативності акта

Відстеження результативності застосування регуляторного акта буде здійснюватися через рік з дня набрання чинності регуляторного акту відповідно до ст.10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

 

 

 

  Заступник міського голови                                                  С. Літвінчук

 


 

     Городоцька міська рада

                                                                                        Хмельницької області                                                                                      

Виконавчий комітет

Рішення №

від __________  року

м. Городок

 

 

«Про встановлення тарифу щодо оплати

транспортних послуг по перевезенню

пасажирів у м. Городок на міських

автобусних маршрутах загального

користування»

 

 

Відповідно до Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 року №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», беручи до уваги звернення директора ТОВ «Автотранс-Поділля» Мельничука Віталія Володимировича, ПП Полікевича А.Л., ПП Шимкова О.П., ПП Чепко С.М. – перевізників, які обслуговують маршрути у              м. Городок щодо приведення у відповідність розміру тарифів на послуги міського пасажирського транспорту економічно обґрунтованим витратам, зважаючи на зростання вартості матеріальних ресурсів, паливно-мастильних матеріалів, розміру мінімальної заробітної плати, з метою задоволення потреб громадян у доступних, якісних і безпечних перевезеннях, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

1.Встановити тариф щодо оплати транспортних послуг по перевезенню пасажирів у         м. Городок на міських автобусних маршрутах загального користування за 1 поїздку в сумі 4 грн.

2.Вважати такими, що втратили чинність рішення виконавчого комітету від 23.07.2015 р. №126 «Про встановлення тарифу щодо оплати транспортних послуг по перевезенню пасажирів у м. Городок на міських автобусних маршрутах загального користування»

3.Оприлюднити дане рішення в газеті «Городоцький вісник» та на офіційному сайті міської ради.

4.Дане рішення набирає чинності з _____________ але не раніше його офіційного оприлюднення.

 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови  Літвінчука С.М.

 

 

 

 

 

                     Міський голова                                                                                В.Підлісний

 

 

Відео новини

Корисні лінки

Єдина країна
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Урядова телефонна ''Гаряча лінія''
Хмельницька обласна державна адміністрація