Служба за контрактом - гідна зарплата від 7000 грн

Збройні Сили України гарантують своїм військовослужбовцям гідну зарплату, вищу за середню по країні. Солдат на посаді стрільця, що несе службу поза зоною АТО, отримує щомісяця не менше 7 000гривень. Залежно від посади, звання, терміну проходження служби, кваліфікації ця сума збільшується. Додаткові щомісячні премії виплачуються військовослужбовцям окремих видів (родів) військ: Високомобільних десантних військ, Сил спецоперацій, корабельному складу ВМС, артилерії, танкістам тощо.

Також виплачується винагорода усім військовослужбовцям, які виконують свої обов’язки у зоні АТО, незалежно від звання та посади. Військовослужбовці першої лінії оборони щомісяця отримують додатково 4200 грн. В інших районах АТО — 1200 грн.

Виплати при підписанні контракту

Мобілізованим, у разі підписання контракту, виплачується одноразова винагорода:

• рядовому складу — вісім мінімальних заробітних плат(11 024 грн станом на квітень 2016);
  • сержантському та старшинському складу — дев’ять мінімальних заробітних плат(12 402 грн станом на квітень 2016);
  • офіцерському складу — десять мінімальних заробітних плат(13 780 грн станом на квітень 2016).

Підйомна допомога

Особам офіцерського складу (в т.ч. офіцерам запасу) та військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачується підйомна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення у разі переїзду до нового місця служби з одного населеного пункту в інший зі зміною місця проживання (наказ МОУ від 22.10.2001 №370).

На який термін можна підписати контракт?

• на 6 місяців — для осіб, звільнених з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, а також для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців за призовом під час мобілізації, які відслужили не менше 11 місяців;
  • на 3 роки — для рядового складу;
  • від 3 до 5 років — для сержантського та старшинського складу;
  • від 2 до 5 років — для офіцерського складу;
  • на особливий період (до завершення кризової ситуації — до прийняття рішення про повну демобілізацію).

Шестимісячний контракт

Військовослужбовці, що призвані за мобілізацією або на строкову службу та відслужили не менше 11 місяців, а також особи, звільнені з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, можуть підписати контракт терміном на 6 місяців. Після завершення шестимісячного контракту він може бути продовжений, за бажанням військовослужбовця, на 6 місяців або інші види контракту.

У разі, якщо такий військовослужбовець не захоче продовжувати контракт, він буде гарантовано звільнений без жодних додаткових вимог.

Відповідно до вимог підпункту “ж” пункту 8 статті 26 Закону України від 04.04.2006 № 3597-ІV “Про військовий обов’язок і військову службу” передбачено звільнення військовослужбовців, які уклали контракт строком на 6 місяців та вислужили ці 6 місяців військової служби (абзац 2 частини 3 статті 23 Закону).

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію, дія шестимісячних контрактів припиняється достроково.

Інші терміни контрактів

Решта кандидатів можуть підписати контракти на такий термін:

• на особливий період — до завершення цього періоду (видання Указу Президента України про оголошення рішення про повну демобілізацію);
  • для осіб рядового складу — 3 роки;
  • для осіб сержантського і старшинського складу — від 3 до 5 років.

Згідно з вимогами частини 2 статті 23 Закону України від 04.04.2006 № 3597-ІV “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Для випускників «військових кафедр»

Для кандидатів, яким присвоєне первинне офіцерське звання за результатами підготовки на «військовій кафедрі» (після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу): від 2 до 5 років.

Відповідно до ст. 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.