У Городку встановили камери цілодобового відеоспостереження

Комплексну програму профілактики правопорушень і злочинів у районному центрі ще минулого року обговорювали на сесіях Городоцької міської і районної рад. Ця програма передбачає фінансову підтримку з боку органів місцевої влади для забезпечення профілактики та запобігання правопорушенням.

- Камери просто необхідні місту для підтримання публічної безпеки і порядку, - наголошує Анатолій Угляр, заступник начальника Городоцького відділу поліції-керівник патрульної поліції ГУНП у Хмельницькій області. - І це лише початок гарної справи, яка неодмінно дасть позитивні результати. Адже камери спостереження дадуть змогу працівникам поліції швидко і оперативно розкривати злочини, здійснювати контроль за дотриманням порядку під час урочистих масових заходів тощо.

На придбання та встановлення камер та іншого обладнання, необхідного для здійснення відеоспостереження (кабель, сервер), із міського та районного бюджетів виділено близько 90 тисяч гривень. 14 березня у місті запрацювали усі 4 камери. Як працює система відеоспостереження, працівники райвідділу поліції демонстрували керівникам міста та району того ж дня.

- Сучасні ІР-камери від застарілих аналогових відрізняються високою роздільною здатністю, - розповів Валентин Орєхов, приватний підприємець, який займається системою відеоспостереження. - Одна така камера щодо якості зображення може замінити 6-8 звичайних камер. Особливої уваги заслуговує камера із функцією розпізнавання державних номерних знаків, за допомогою якої поліцейські зможуть ефективніше знаходити порушників правил дорожнього руху або викрадені автомобілі.

Загалом, у Городку встановлено три оглядових камери і одна - для розпізнавання автотранспортних номерів. Усі камери - у людних місцях районного центру. Зйомка здійснюється цілодобово - у прямому ефірі. Відео автоматично записується та зберігається на сервері, який знаходиться у місцевому відділі поліції. Обладнання має високу якість відеосигналу, а витрати на забезпечення його функціонування – мінімальні.

Варто зазначити, що керівники міста та району планують встановити камери відеоспостереження ще й на в’їзді-виїзді із міста. Загалом, система відеоспостереження, як найбільш дієвий метод профілактики злочинності, набирає все більше популярності. У Хмельницькій області вже встановлено не одну сотню подібних камер.

Наталія Попович