У Городку демонтують газгольдери

У 70-80 роках, коли в Городку було централізоване газопостачання, у даних резервуарах зберігався та розподілявся газ. Та відколи у місті автономне опалення – ємкості не експлуатуються, але є об’єктами підвищеної небезпеки.

- Там містяться залишки скрапленого газу, - розповідає Василь Підлісний, Городоцький міський голова, - що є дуже небезпечно. Свого роду це - «бомби повільної дії». З роками ємності іржавіють, пропускають газ, створюючи загрозу вибуху, який може спровокувати будь-яка іскра. Оскільки газгольдери розташовані поблизу житлових будинків, для газозабезпечення яких використовувалися раніше, а поряд ще й дитячі майданчики, тому було вирішено їх терміново демонтувати.

З міського бюджету на демонтаж газгольдерів було виділено 60 тисяч гривень. Договір на виконання даних робіт Городоцька міська рада заключила із Хмельницькою організацією «Сіад Сервіс».

- Дані роботи пов’язані з підвищеною небезпекою, - розповідає Юрій Черевик, майстер ПП «Сіад Сервіс», - Тому виконувати їх може лише організація з відповідною ліцензією і технікою. Спершу ми викопуємо ємкості, далі від’єднуємо їх від труб та краном виймаємо. Після демонтажу газгольдери буде дегазовано.

Всього у Городку мають демонтувати 6 небезпечних ємкостей. Варто зазначити, що не в кожному районі чи навіть області вирішують дану проблему. Переважно її просто «не помічають», створюючи небезпеку для місцевих жителів.

До прикладу, за інформацією прес-центру Держгірпромнагляду у Херсонській області, лише на Херсонщині загрожують вибухами близько 400 газгольдерів. За результатами оперативних перевірок, проведених інспекторами теруправління Держгірпромнагляду, найбільш загрозлива ситуація у Каховському районі, де потребують демонтажу та дегазації 86 газгольдерів, у Генічеському – 78 та Бериславському – 65 ємностей. Проте, адміністрації цих районів ігнорують вимоги обласної влади та наглядових органів.