Новини

У Городку демонтують газгольдери

У 70-80 роках, коли в Городку було централізоване газопостачання, у даних резервуарах зберігався та розподілявся газ. Та відколи у місті автономне опалення – ємкості не експлуатуються, але є об’єктами підвищеної небезпеки.

- Там містяться залишки скрапленого газу, - розповідає Василь Підлісний, Городоцький міський голова, - що є дуже небезпечно. Свого роду це - «бомби повільної дії». З роками ємності іржавіють, пропускають газ, створюючи загрозу вибуху, який може спровокувати будь-яка іскра. Оскільки газгольдери розташовані поблизу житлових будинків, для газозабезпечення яких використовувалися раніше, а поряд ще й дитячі майданчики, тому було вирішено їх терміново демонтувати.

З міського бюджету на демонтаж газгольдерів було виділено 60 тисяч гривень. Договір на виконання даних робіт Городоцька міська рада заключила із Хмельницькою організацією «Сіад Сервіс».

- Дані роботи пов’язані з підвищеною небезпекою, - розповідає Юрій Черевик, майстер ПП «Сіад Сервіс», - Тому виконувати їх може лише організація з відповідною ліцензією і технікою. Спершу ми викопуємо ємкості, далі від’єднуємо їх від труб та краном виймаємо. Після демонтажу газгольдери буде дегазовано.

Всього у Городку мають демонтувати 6 небезпечних ємкостей. Варто зазначити, що не в кожному районі чи навіть області вирішують дану проблему. Переважно її просто «не помічають», створюючи небезпеку для місцевих жителів.

До прикладу, за інформацією прес-центру Держгірпромнагляду у Херсонській області, лише на Херсонщині загрожують вибухами близько 400 газгольдерів. За результатами оперативних перевірок, проведених інспекторами теруправління Держгірпромнагляду, найбільш загрозлива ситуація у Каховському районі, де потребують демонтажу та дегазації 86 газгольдерів, у Генічеському – 78 та Бериславському – 65 ємностей. Проте, адміністрації цих районів ігнорують вимоги обласної влади та наглядових органів.

Відео новини

Корисні лінки

Єдина країна
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Урядова телефонна ''Гаряча лінія''
Хмельницька обласна державна адміністрація