Зустріч з відомими українськими письменниками у Городку

Більше сотні городоччан прийшли 12 травня в Городоцьку дитячу художню школу  на презентацію нового роману «Забудь-річка»відомих українських письменників і видавців – братів Капранових.

Над новим романом «Забудь-річка» письменники-близнюки працювали близько чотирьох років. Ця книга – своєрідна спроба встановити історичну справедливість. Причому зробити це як у вузькому контексті подій, пов’язаних із пращурами самих Капранових, так і ширше – на загальному пострадянському тлі.

«Появою роману ми завдячуємо двом нашим дідам. Один із них воював у Червоній армії, був кулеметником, нагороджений Орденом Червоної Зірки, медаллю за відвагу, тобто зразковий радянський дід. А другий – вісім років таборів, 58 стаття – зразковий український дід, що називається. Тобто один дід у нас неформатний. У радянські часи ним був той, що ворог народу. Він так себе і назвав. А зараз неформатним є той, що «червоноармієць», – зауважує Дмитро Капранов. - Ми поставили собі задачу розібратися з Другою світовою і з цими дідами. Вирішили зробити так: взяти одну людину і провести її трьома біографіями, щоб вона прослужила в Червоній армії, в німецькій і щоб у партизанах українських теж побула. А потім подивитися, як кожен із варіантів виглядатиме вже в наших з вами очах. Щоб зробити таку книжку, треба бути просто фантастом. Ми ніколи не були фантастами і, тим більше, ми поставили собі задачу: написати реалістичну книжку, тому що тема вимагає точності. І ми довго думали, як провести одну людину через три війська, які воювали на протилежних сторонах.

Під час заходу автори також жартома пояснили городоччанам, що серйозний роман (а саме так вони охарактеризували свою «Забудь-річку») відрізняється від несерйозного передусім закладкою у книзі.

Крім нового роману «Зубудь-річка», Капранови представили учасникам презентації п’яте видання своєї «Мальованої історії Незалежності України», роман «Щоденник моєї секретарки» та інші книги.

Бажаючі мали змогу придбати книги письменників з автографами авторів.