Новини

Вишиванки – оберіг і символ краси та патріотизму

18 травня в Україні, а відтак і в Городку відзначали День вишиванки. Це поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане до єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Цього дня наше місто було яскравим від городоччан, які були вбрані у вишиванки. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. 

Найрізноманітніші і дивовижні візерунки вишивки придумували наші прабабусі. Через орнаменти і малюнки вони прагнули зберегти в родині любов і щастя, благополуччя і вірність. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси. Наразі чимало городоччанок самі вишивають рушники, ікони, сорочки та сукні.

Популярність і мода на вишиванки сьогодні пояснюється її красою і символічністю, а свято вишиванки передає національну єдність і дух патріотизму.

Відео новини

Корисні лінки

Єдина країна
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Урядова телефонна ''Гаряча лінія''
Хмельницька обласна державна адміністрація