25-річниця дружби та співпраці

Цьогоріч 25-а річниця початку відліку дружби та співпраці між Городком та Сохачевом із Республіки Польща. У 1992 році колишній міський голова Володимир Лясковський підписав угоду про співпрацю між нашим містом та польським. Відтоді відбулися неодноразові зустрічі з поляками, обмін досвідом, делегаціями та відпочинок городоцьких дітей у Сохачеві. Завдяки співпраці на Городоччині створено українсько-польські  підприємства з переробки та вирощення сільськогосподарськоі продукції. Зокрема, українсько-польські відносини сприяли створенню ТОВ «Спільний урожай», яке зареєстроване у м. Городок. Працює на території Городоччини ТОВ «Венус Україна» та ТОВ «Бонатрейд». У 2016 році в м. Городок зареєстровано ТОВ «Лєх», діяльність якого є закупівля, зберігання та переробка зернових культур.

Але досвід Сохачева в планах євроінтеграції та написання проектів задля залучення коштів ЄС для розвитку Городоччини є дуже важливим.

У перший день перебування  в польському місті наша делегація  ознайомилася з Сохачевом, житлово комунальним господарством міста, соціальними закладами.

Зокрема  побачили, як функціонують очисні міста, де проживає 37 тисяч мешканців, побували в Будинку милосердя, волонтерському центрі для дітей, зустрілися з представниками влади міста. На сьогодні міський бюджет Сохачева складає 202 млн. злотих, а це 50 млн. євро. У Польщі 27 років тому було 49 воєводств, після  децентралізаціії стало 16. Після об'єднання в м. Сохачев увійшло 8 громад.  Видатки на освіту складають 46 млн., на соціальну допомогу - 35, на екологію - 13, утримання будинків - 6 млн., транспорт - 10. За словами керівників міста, головне у справах - це злагода усіх гілок влади, депутатів, містян.

Злагода будує, а не згода - руйнує, -зауважив Пьотр Осецькі, бурмістр Сохачева. - Коли ж є протистояння між депутатами та керівництвом міста, то результати будуть плачевні. А жителям важливий результат, покращення життя та проживання, а не чвари. Місцеві депутати мають допомагати, підказувати, як краще організувати справу створення додаткових робочих місць, покращення ЖКГ тощо.

Городоцька делегація взяла участь в урочистій сесії міста Сохачев, яка відбулася на замковому пагорбі. Народний депутат України Олександр Герега та міський голова Василь Підлісний вручили представникам Сохачева український каравай та картину із зерна, на якій зображені два прапори, яких поєднала 25-річна дружба. Олександр Володимирович подякував польській стороні за запрошення та інвестиції, висловивив сподівання, що й надалі дружба між Сохачевом і Городком стане ще більш продуктивною та взаємовигідною.

Республіка Польща пройшла процес децентралізації, і для нас є важливий цей досвід у становленні місцевого самоврядування, - зазначив Олександр Герега.

Із святом Дня міста Сохачев привітав міський голова Городка Василь Підлісний.

У своєму виступі підкреслив про економічну, культурну та соціальну співпрацю, яка існує між нашими містами. Подякував полякам за підтримку України в процесах євроінтеграції. На сесії присвоїли звання «Почесний житель м. Сохачев» Кшиштофу Васілєвському, керівнику польських пластунів міста. Саме завдяки цій людині та керівництву Сохачева городоцькі діти відпочивають у Польщі.

Наступного дня делегація з Городоччини оглянула сільську місцевість, щоб побачити, як працюють і живуть польські аграрії, зустрілася із керівництвом польської об’єднаної громади, де проживає 4,5 тис. жителів. В цю громаду входить 21 село. За словами поляків, їм допомогли розбудовувати дороги, мости, стадіони, заклади соціальної сфери країни Євросоюзу. Завдяки проектам за спів фінансування громад та ЄС вдалося вирішити чимало проблемних питань населених пунктів Польщі.

Також члени делегації були присутні на урочистостях з нагоди святкування Дня міста Сохачев, були глядачами концерту переможців Міжнародного фестивалю імені Шопена у Мазовії, брали участь у святковій літургії в костелі та інших заходах.