Умови застосування ставок єдиного податку платниками І та ІІ груп

Городоцьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ, звертає увагу платників єдиного податку на те, що   ставки єдиного податку у зв’язку із збільшенням  на протязі (звітного) року розміру мінімальної заробітної  плати та прожиткового мінімуму - не змінюються.  Оскільки, відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України  ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для плвтників І групи та  мінімальної заробітної плати для  платників ІІ групи, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку,  встановлений для таких видів  господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ).

Також звертаємо увагу, що здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 ПКУ).

Також зазначимо,  що мінімальний розмір єдиного соціального внеску, який сплачують фізичні особи - приватні підприємці платники єдиного податку першої групи, у зв’язку з підвищенням  1 травня 2017 року прожиткового мінімуму  становить - 370,48 грн.(1684грн.*22%).

Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ