Подання повідомлення №20-ОПП

Платник податків зобов’язаний повідомляти про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням до контролюючих органів за основним місцем обліку.

Повідомлення за формою №20-ОПП повинні подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізичні особи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Повідомлення подається до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування, т.б. дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди чи іншого документа на право володіння, користування або розпорядження об’єктом.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування (зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування), платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни. У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.

Повідомлення подаються в паперовому варіанті – особисто або поштою, а також в електроній формі засобами електронного зв’язку із використанням ЕЦП.

За неподання у строки та у випадках, передбачених Податковим кодексом України, повідомлення за формою №20-ОПП передбачені штрафні санкції у розмірі:

170 гривень  - для ФОП та само зайнятих осіб,

510 гривень – для юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів.

У разі не усунення таких порушень або вчинення їх повторно розмір штрафних санкцій подвоюється.

Городоцьке відділення Кам’янець – Подільської ОДПІ