Новини

Громадські слухання історико-архітектурного плану м. Городок

 Задля збереження пам’яток та об’єктів культурної спадщини м. Городок в п’ятницю у міській раді відбулися громадські обговорення історико - архітектурного опорного плану м. Городок та громадські слухання щодо врахування інтересів громадськості під час його розроблення, оскільки ця робота є обов’язковою при затвердженні Генерального плану м. Городок.

Громадські слухання історико-архітектурного плану м. Городок

Розробкою історико - архітектурного плану займається авторський колектив Київського національно-дослідного інституту історично-архітектурної спадщини. Результатом дослідження стали: історико - архітектурний опорний план м. Городок, проект зон охорони пам’яток, визначення межі території історичного ареалу, рекомендації щодо збереження традиційного середовища. Перед краєзнавцями, депутатами територіальної громади, представниками громадськості міста із презентацією історико – архітектурного опорного плану виступила Людмила Тамілович, кандидат історичних наук, доцент, науковий керівник розробки опорного плану НДІ.

Громадські слухання історико-архітектурного плану м. Городок

Над його розробкою працювали краєзнавці, археологи, архітектори, мистецтвознавці та інші наукові співробітники, також залучалися і місцеві краєзнавці.
Як зауважила Людмила Володимирівна, у Городку до цього часу ніколи не розроблявся історико – архітектурний план, чимало інших міст мають такі плани, чим вдалося запобігти багатьом містобудівним помилкам та знесення цінних історичних споруд. В рамках договору від 20.04.2015 року на замовлення виконавчого комітету Городоцької міської ради розпочалася розробка історико - архітектурного опорного плану.

Громадські слухання історико-архітектурного плану м. Городок

Городок включено до списку історичних населених місць України з датуванням 1362 року. Отож нашому місту цьогоріч виповниться 654 роки з часу заснування. Проте, за словами науковиці, на території нашого міста та околиць існували і більш ранні поселення, починаючи від доби неоліту і до давньоруської, поселення трипільської культури, ранньослов’янської та давньоруської доби. У 30-50 –их роках XV- середині XVI століття на території Городка, за писемними джерелами, будується укріплене поселення. У цей період було зведено замок та укріплення на правому березі р. Смотрич. Окрім того, у цей період збудований костел св. Анни, спочатку дерев’яний (зведений у 1490 –ті роки), потім мурований та перша православна церква. Пізніше почали зводитись інші будівлі: монастир ордену францисканців, православна Успенська церква, костел Найсвятішої Діви Марії (опісля на цьому місті збудували костел св. Станіслава), православна Георгіївська церква, монастир ордену сестер милосердя та інші. Уваги заслуговують часи відбудови міста Яном Замойським, бароном Гейсмаром та Сергієм Виноградським.

 Громадські слухання історико-архітектурного плану м. Городок

Науковий керівник розробки історико – архітектурного плану презентувала на громадських слуханнях графічні зображення плану з визначеними межами зон охорони пам’яток, розповіла про основні етапи розвитку планування та історичного формування забудови Городка починаючи з 30-50-их років XV століття. Наголосила, що на територіях пам’яток заборонене нове будівництво, не пов’язане з реставрацією історичної забудови.

 Громадські слухання історико-архітектурного плану м. Городок

До зони охоронюваного ландшафту міста віднесений лівий берег річки Смотрич та частково її долина, оскільки узвишшя річки є надзвичайно мальовничими і показовими для ландшафтів придністровського типу. На одному з них у минулому розташовувався замок – містобудівна домінанта середньовічного міста, до цього часу знаходиться історичний єврейський цвинтар. Крім того до зони охоронюваного ландшафту включено історичні православний та католицький цвинтар.
 Для м. Городок пріоритетним завданням в пам’яткоохоронній сфері є збереження розпланувальної структури та гармонійного зв’язка ландшафту та архітектурної складової в історичному плані.

 

Відео новини

Корисні лінки

Єдина країна
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Урядова телефонна ''Гаряча лінія''
Хмельницька обласна державна адміністрація